Myslím, že by bylo fajn se taky představit. Minimálně je to slušnost. :D (tento článek bude takový osobitý, aneb poznáte z něj mou optimistickou povahu)


Takže.... Mé jméno je Kateřina, ale tady si přezdívám Ketty..zní to líp. :D


Studuju na gymnáziu třetí ročník a po ukončení této školy bych chtěla jít studovat obor "Nutriční terapeut" + si udělat kurz na trenérku běhu. Zatím to jsou pouhé plány a sny, ale já věřím, že se mi toho podaří dosáhnout. Jsem připravena pro to bojovat! :)


Z té osobní stránky života by tohle bylo asi vše. Teď teda abych vysvětlila, jak jsem se dostala ke zdravé stravě a běhu..


Někdy v průběhu 9. třídy jsem od pár lidí slyšela narážky na svou postavu. Původně jsem se tím zabývat nechtěla, ale něco ve mně začalo hlodat. Říkala jsem si: "Co když mají pravdu? Co když mám přecejen trochu více kilo než by bylo zdravé?". No a tady to, Vážení, všechno začalo. Ještě ten den jsem se postavila před zrcadlo a kritickým okem pozorovala obraz, který mi to nemilosrdné zrcadlo naskytlo. To byl první moment, kdy jsem si uvědomila, že bych asi měla aspoň trochu zhubnout. Byla jsem zcela odhodlaná a tak jsem se do toho po přečtení různých fitness stránek na internetu pustila. A taky úspěšně - po půl roce jsem dala dolů 11kg. Byla jsem nadšená. A to vše jen po změně jídelníčku. Pohybu jsem stále příliš neměla.No od té doby jsem se o stravu zajímala více a více, až jsem se dostala zde - k této stránce. Teď to budu já, kdo bude o zdravém stravovaní psát nějaké ty "chytré řádky"! :)


A co ten běh?


Tak k tomu mě dostal taťka. Někdy na konci devítky mi navrhl, že bychom mohli začít běhat. "No proč ne.." řekla jsem si. "Aspoň mi to pomůže v mém usilování o lepší postavu." Tehdy jsem však netušila, jak moc mi přiroste k srdci. Asi po měsíci pravidelných tréninků s taťkou jsem zaznamenala výrazné zlepšení výkonnosti a nárůst kondičky. Tohle byl přesně ten bod, kdy se tato činnost stala mým koníčkem a později závislostí.


V roce 2014 jsem byla na svém prvním závodě. Ta atmosféra mě nadchla! Takže se nebudete jistě divit, když vám zde napíšu, že od tohoto roku jsou hobby závody mou rutinou.


Vrcholným závodem, kdy si splním jeden z mých největších snů, bude však až maraton. Jelikož na tolik se ale ještě necítím, tak tento rok si poprvé zaběhnu půlmaraton čímž nepřekonatelně oslavím své 18. narozeniny!Tak...teď už mě znáte o něco více..:)


Nakonec bych snad jen dodala, že na mých snech a zálibách mají podíl hlavně osoby okolo mě. Nikdy bych nezhubla a neobjevila tolik zdravých receptů bez mamči. Nikdy bych nezačla běhat, kdyby mi to tenkrát nenavrhl taťka. A nikdy bych to nedotáhla až na tento web bez mého přítele.


Jsem jim všem nepřekonatelně vděčná. Oni vlastně ani neví, kolik toho pro mě udělali.


Tak vám z celého srdce přeji, ať máte okolo sebe taky takové úžasné lidi, kteří vás budou podporovat a motivovat v tom, co děláte! :)Ketty